Walka o przetrwanie

Majestatyczne lwy, zwinne gepardy i drapieżne lamparty - wielkie koty to jedne z najwspanialszych stworzeń królestwa zwierząt, jednak ich populacja kurczy się w coraz szybszym tempie.

Nat Geo Wild zaprasza na „Miesiąc z wielkimi kotami”, podczas którego stacją zawładną koci drapieżnicy. „Miesiąc z wielkimi kotami” to nie tylko cykl programów telewizyjnych, ale też kontynuacja „Programu ochrony wielkich kotów” Towarzystwa National Geographic.

Jeśli chcesz pomóc, dołącz do naszej akcji i wesprzyj dzikiego kota żyjącego w Polsce - rysia!

Programy
Czy wiesz, że…
Populacja rysi nizinnych spadła do
Ryś
osobników w całej Polsce?
Populacja afrykańskich lwów zmniejszyła się o
Lew
%
w ciągu ostatnich 75 lat?
Populacja gepardów stanowi obecnie tylko
Gepard
%
ich pierwotnej liczby?
Na wolności pozostało niewiele ponad
Tygrys
tygrysów?

To może być ostatni sezon

Nie lubisz, gdy Twój ulubiony serial się kończy? My także. Niestety ten sezon dla wielkich kotów może być ostatni i to nie tylko na ekranie telewizora.

Walka o władzę i mnożący się nieprzyjaciele… Śmierć bliskich i chęć zemsty… Wygryzanie konkurencji. Wolność vs. niewola. Walka o dominację i terytorium. Szukanie schronienia i ciągła walka o przetrwanie. Brzmi jak scenariusz dobrego serialu? Tak wygląda codzienna walka dzikich kotów o przetrwanie! Oglądaj „Miesiąc z wielkimi kotami” na Nat Geo Wild w styczniu i poznaj bliżej tych prawdziwych bohaterów!

A jeśli chcesz mieć wpływ na to, czy będzie kolejny sezon wielkich kotów, dołącz do akcji #PiątkaDlaRysia z Nat Geo Wild i WWF. Wystarczy, że podzielisz się z nami swoim zdjęciem.

Królowie zwierząt nadchodzą!

Zobacz, jak na nadejście wielkich kotów reagują zwierzęta domowe. One wiedzą, kto w tym ekosystemie rządzi!